הינו מרכזים אסתטיים ורפואיים לטיפול ב:

הסרת נקודות חן / שומות, נגעי עור, קעקועים, טיפולים אסתטיים,  גניקולוגים, השתלות שיער וטיפולי שיניים  
בפריסה ארצית

לייעוץ וקביעת תורים התקשרו:
           073-374-6633      

תרגילי קיגל לטיפול בבריחת שתן

סניפים לטיפול ב: גבעתיים, בני ברק, תל אביב, ראשון לציון, קריית חיים, כרמיאל  תרגילי קיגל לטיפול בבריחת שתן


בריחת שתן היא אחד מהסודות הגדולים ביותר... כמעט ולא מדברים עליה, ולרוב, הנושא לא יעלה בשיחה אגבית או סתמית. זאת, למרות שלמעלה משליש מהנשים בנות 40 ומעלה סובלות מבריחת שתן לפחות פעם בשבוע, ואצל 10% מהן הבעיה הינה יומיומית ומתמשכת.


מדוע וכיצד מתרחשת בריחת שתן?

שלפוחית שתן הינה שריר דמוי שק, שתפקידו לאחסן את השתן המצטבר בגופנו בין מתן שתן אחד לבא אחריו ללא דליפה, ולאפשר את מתן השתן באופן יזום ועד להתרוקנות השלפוחית. מתן השתן התקין יושג באמצעות הרפייתן היזומה של רצפת האגן והשופכה, במקביל להתכווצות שריר השלפוחית. השילוב בין שתי פעולות אלו אמור להביא להתרוקנות שלפוחית השתן באופן מלא.
סגירתה התקינה של השופכה (המשמשת כשסתום לשלפוחית השתן) מושגת באמצעות מערכת שרירי רצפת האגן ורקמות החיבור אשר יחד, תומכים בשלפוחית ובשופכה. התמיכה בשופכה חיונית בעיקר בעת ביצוע פעילות כמו צחוק, שיעול, עיטוש או מאמץ, אשר גורמות לעלייה בלחץ התוך־בטני. כאשר מערכת תמיכה זו נחלשת או נפגעת מסיבות כלשהן, נחלשת או נעלמת התמיכה ושלפוחית השתן והשופכה נותרות ללא היכולת לאחסן את כמות השתן המצטברת בשלמותו לאורך זמן. בריחת שתן, דליפת שתן ותופעות דומות הינן תוצאה של אי יכולתה של השלפוחית לאחסן את השתן במלואו, של השופכה למנוע יציאה בלתי רצונית של השתן משלפוחית השתן או של שילוב בין שתי הבעיות.

כיצד תרגילי קיגל לבריחת שתן יכולים לסייע להתמודד עם בריחת שתן?

ביצוע תרגילים לבריחת שתן הינו סוג של טיפול בבריחת שתן, אשר מאפשר לנשים לנסות להשיג בעצמן וללא התערבות איש מקצוע שליטה טובה יותר ברצפת האגן. כתוצאה משליטה זו, מושגת גם תמיכה משופרת בשלפוחית השתן ובשופכה, ומניעת מהשתן מדליפה או בריחה מהשלפוחית גם בעת מאמץ. התרגילים ממוקדים בחיזוקה של רצפת האגן באופן שיאפשר לשתן שלא לברוח מהשלפוחית באופן בלתי רצוני.


כיצד מתבצעים תרגילי קיגל לבריחת שתן?

ראשית, יש לזהות את השרירים הנכונים, אשר הם אלה שמכווצים ומרפים את רצפת האגן. לשם כך, בעת מתן השתן בפעם הבאה, בעת זרימת השתן, כווצי את האגן שלך באמצע מתן השתן. ברגע שתצליחי לעצור את זרם השתן במהלכו, תוכלי לדעת כי אותו השריר שכיווצת, הוא שריר רצפת האגן שלך.
זהירות!
אל תהפכי את התחלת והפסקת זרם השתן למנהג קבוע, מאחר ופעולה כזו עלולה להגדיל את הסיכון לדלקות בדרכי השתן, בשל אי התרוקנות לגמרי של שלפוחית השתן. אי התרוקנותה של השלפוחית ושאריות השתן שבה עלולים ליצור כר פורה להתפתחות חיידקים ודלקות. כך שלאחר זיהוי השרירים הנכונים, ביצוע תרגילי קיגל לבריחת שתן יתבצע אך ורק בדרך שנתאר מיד.
לאחר שזיהית את השרירים הנכונים, רוקני את השלפוחית לגמרי, שכבי על הגב וכווצי את אותם השרירים. החזיקי אותם במצב מכווץ למשך חמש שניות, והרפי למשך חמש שניות. חזרי על כך במשך מספר פעמים. בהמשך, כאשר תשיגי את השליטה הנדרשת, תוכלי להעלות את משך הזמן בו את מחזיקה את שרירי רצפת האגן מכווצים לפרקי זמן ארוכים יותר ואף לבצע את התרגיל בישיבה במשרד, בעמידה בתור בסופר וכד'.
חשוב מאד לציין כי יש לשמור את המיקוד בביצוע התרגילים כשהוא ממוקד ברצפת האגן, ואיננו מושג על ידי שרירי הבטן, הישבן או הירכיים. על מנת להשיג תוצאות טובות יותר, הקפידי לנשום בחופשיות והאופן סדיר במהלך ביצוע התרגילים.

מה קורה במקרה ותרגילי קיגל אינם פותרים את הבעיה?

במקרים כאלה, וגם במקרים בהם ביצוע תרגילים אינם אפשריים בשל סדר יום לחוץ, ומצד שני - הבעיה איננה חמורה דיה כדי להצדיק את הסיכונים הקיימים בניתוח ובהרדמה, טיפול בבריחת שתן בלייזר נחשב לפתרון האפקטיבי ביותר. אולם, יש לבחור בקפידה את המרפאה בה יבוצע הטיפול, מאחר ואחרי הכל, מדובר בטיפול מקצועי הדורש מיומנות!


טיפול בבריחת שתן בלייזר במרפאות ד"ר חן

במרפאות ד"ר חן מטופלת בריחת השתן בצורה לא פולשנית בטכנולוגיית לייזר של חברת FOTONA INCONTILASE. במהלך שניים או שלושה מפגשים, מטפל הלייזר בנזקים שנוצרו ברקמות שרירי האגן התומכים בשלפוחית השתן ומחזק אותם. טיפול הלייזר המוצע במרפאותינו הינו בטוח, ללא תופעות לוואי, ללא כאב, ללא סיבוכים, איננו מצריך תקופת החלמה ונחשב כיום לטיפול המתקדם והאפקטיבי ביותר בבריחת השתן על סוגיה השונים וסיבותיה המגוונות.

אצלנו, במרפאות ד"ר חן הפרושות ברחבי הארץ, תוכלי לקבל את כל המידע והדרכה בנוגע לטיפול לייזר למניעת בריחת שתן, וזאת - בחינם וללא התחייבות מצידך.
טיפול בבריחת שתן בלייזר אצל נשים 
בטכנולוגיה המתקדמת בעולם עכשיו בכל הסניפים בארץ:  
גבעתיים, תל אביב, ראשון לציון, בני ברק, קריית חיים, כרמיאל

   לשירות לקוחות של אתר דוקטור חן התקשרו:  073-374-66332all - בניית אתרי אינטרנט