הינו מרכזים אסתטיים ורפואיים לטיפול ב:

הסרת נקודות חן / שומות, נגעי עור, קעקועים, טיפולים אסתטיים,  גניקולוגים, השתלות שיער וטיפולי שיניים  
בפריסה ארצית

לייעוץ וקביעת תורים התקשרו:
           073-374-6633      

הסרת שומות - מעודכן בתאריך 27/03/2024 | נכתב על ידי צוות הרפואי של דוקטור חן מומחים לרפואת עור

 הסרת שומות 

המדריך המקיף והמרכזיים המתקדמים לטיפול
ב:
תל אביב, גבעתיים, כפר סבא, בני ברק, קריית חיים, כרמיאל, אשדוד, גן יבנה, אשקלון, קריית מלאכי,
ירושלים, ראשון לציון, קריית ביאליק, קריית מוצקין, באר שבע, נתניה, חדרה, רחובות, אילת
החלטתם להסיר שומה? המדריך הזה בשבילכם!  הכירו את סוגי השומות הקימים, הסימנים המחשידים, אלו הם השיטות המומלצות להסרת אסתטית ללא צלקת, והיכן נמצאים מרכזי הטיפול המתקדמים ליד ביתכם.כאשר מחליטים להסיר שומה השאלה הראשונה שנשאלת היא למה? אם זה מבחינה אסתטית ללא ספק שטיפול הסרת שומות בלייזר או פלזמה הם המומלצות מכולם מאחר והם נותנות את התוצאות האסתטיות הטובות ביותר ובמרכזי דוקטור חן יש מרכזיים אסתטיים שמתמחים בשיטות הללו וזאת על מנת לתת לכם את התוצאות של מראה עור חלק ואחיד, עם זאת ישנם סיבות אחרות שבגללם מחליטים להסיר שומות וזוהי סיבה רפואית שדורשת אבחון הנגע ושליחה לביופסיה וכאן מומלצת השיטה הכירורגית כי היא השיטה היחידה שאיתה ניתן לחתוך חלק מהשומה לבדוק אותה ולשלול חשש למלונומה. המדריך הזה למעשה הוא מורה הדרך שלכם שמחבר בין שיטת ההסרה המומלצת לסיבת ההסרה של השומה.

 
הסרת שומות

מהן שומות:


שומות הן נגע עורי המופיע לרוב בגוונים חומים או שחורים וזאת בשל ריכוז של פיגמנט המלנין האחראי על צבע העור במקום אחד. על גופם של רוב האנשים קיימות בין 10 ל-40 שומות. עם הגיל משתנות השומות והן עשויות לבלוט מעל העור או לשנות את צבען. שומות מורכבות מתאי עור (NEVOS) והן יכולות להפוך לכהות בשל חשיפה מרובה לשמש, וכן בתקופת הריון ובגיל ההתבגרות.
שומות הן גידולי עור שפירים לרוב המופיעים כנקודות קטנות בצבע חום כהה ונגרמות בשל ריכוז של פיגמנט המלנין האחראי על צבע העור. לרוב, שומות יופיעו במהלך גיל הילדות וההתבגרות. ברוב המקרים, שומות אינן מהוות סכנה בריאותית אך תמיד נדרש לבדוק את שיטת הטיפול להסרת שומות המומלצת לסוג השומה הקיים על העור. לעיתים רחוקות הן עלולות להפוך לנגע סרטני. במקרים אלו יש צורך לשים לב לשינויים בשומות ולפנות אל רופא עור לצורך אבחון ושלילת אפשרות כי הנגע הוא סרטני. 

סוגי שומות נפוצים על העור:


שומה נפוצה –   גידול על פני העור המפתחת כאשר תאי פיגמנט (מלנוציטים) גדלים באשכולות. שומות יכולות להופיע כבר עם הלידה אך לרוב הן מופיעות בגיל מאוחר. לרוב המבוגרים 10-40 שומות על גופם. 
שומה דיספלסטית – שומה לא טיפוסית השונה משומה נפוצה. פני השטח שלה גדולים יותר והיא מופיעה בצבע ורוד עד חום כהה. בדרך כלל היא שטוחה ובעלת פני שטח חלקים השומה יכולה להתפתח בכל מקום בגוף. שומה זו יכולה להפוך משפירה למלנומה והיא דורשת מעקב. 
שומה שטוחה –    ידועה יותר בשמה השני כנקודת חן, צבעה של נקודת החן נע בין חום בהיר לחום כהה, הדרך הטובה ביותר להסרת נקודות שטוחות היא בלייזר בטכנולוגיה שלא חודרת לעומק העור ומשאירה לרוב את העור חלק ובריא אחרי תהליך החלמה של חודש.
שומה קמורה / בולטת –  אלו בדרך כלל השומות המציקות יותר מבחינה אסתטית מבחינת טיפול תהליך ההסרה שלהם הוא יותר קל לטיפול מאחר והם בולטים מעל פני העור תהליך ההסרה המומלץ הוא בלייזר או פלזמה שמתאים להסרת של שומות אלו. 
שומה כחולה –   לרוב שומה זאת תקינה מבחינה בריאותית אבל ישנו הצורך לבדוק אותה לפני תהליך ההסרה, תוצאות ההסרה לשומה כחולה מאחר ולרוב היא בולטת מעל פני העור היא טובה מאוד.
שומה אדומה –  זהו למעשה ריכוז של נימי דם שמצטבר לנקודה אדומה שבולטת מהעור ונראת כשומה למעשה שמה הרפואי היא המנגיומה, נגעי עור אלה לא נחשבים מסוכנים ולרוב הם אסתטיים בלבד שניתן להוריד אותם בטיפול מתקדם בלייזר.

הסרת שומות - כל השאלות הנפוצות:

 • מתי מומלץ להסיר שומה בלייזר?
  טיפול בלייזר נחשב לטיפול האסתטי הטוב ביותר שקיים למראה עור אחיד וחלק, מומלץ להשתמש בוא כאשר השומה שפירה (תקינה מבחינה בריאותית).
 • האם הטיפול בלייזר כואב?
  הטיפול בלייזר אינו כואב רק יוצר תחושת חימום ופולס רגעי שנמשך לשנייה אחת במידה ויש רגישות יתר לכאב ניתן להשתמש בקרם אלחוש או זריקת הרדמה מקומית שמבטלת את תחושת הכאב או אי הנוחות.
 • האם ניתן להסיר שומה עם שיער בתוכה?
  תופעות של שומות עם שערות היא תופעה נורמלית עם זאת הם לרוב הכי מציקות מבחינה אסתטית , לא צריכה להיות בעיה לטפל בשומה זאת בשיטת לייזר.
 • האם ניתן להסיר שומה מכל מקום בגוף?
  בטכנולוגיית הלייזר ניתן להסיר שומה מכל מקום כגון : הסרת שומה בפנים, הסרת שומה בחזה, הסרת שומה באזורים אינטימיים, הסרת שומה במפשעה והסרת שומה באזור הקרקפת בלי לפגוע בצמיחת השיער.
 • מהי השיטה המומלצת ביותר להסרת שומות בפנים?
  מומלץ להסיר שומה מהפנים רק בלייזר מאחר והתהליך ההחלמה בלייזר שמתבסס על תהליך הריפוי הטבעי של העור הוא הטוב ביותר באזור הפנים.
 • כיצד הלייזר מעלים את השומה?
  בצריבה של השומה בקרני הלייזר יוצרים גלד שטחי שמאפשר לגוף לאותת לעור שנדרש תהליך החלמה טבעי של העור באזור הסרת השומה, ואז מתחיל
  תהליך של החלמה והתחדשות העור עד ליצירת מרקם אחיד וחלק.
 • כיצד יש להתנהל לאחר טיפול הסרת שומות בלייזר?
  יש להימנע מחיכוך או שפשוף במקום הסרת השומה, ויש צורך להשים קרם הגנה נגד השמש עד לתהליך החלמה והתחדשות העור באזור הסרת השומה.
 • מתי מומלץ לבצע טיפול הסרת שומות בלייזר?
  טיפול הסרת שומות בלייזר מומלץ כאשר השומה נבדקה ואובחנה ונמצאה תקינה מבחינה בריאותית ורוצים להסירה מבחינה אסתטית לתוצאה מוצלחת.
 • מתי ניתן לחזור לשגרה?
  החזרה לשגרה אפשרית מיד לאחר הטיפול עצמו.
 • אך לשמור אחרי טיפול של הסרת שומה?
  לאחר טיפול הסרת שומה יש לשמור על האזור מפני זיהומים כי עדיין יש פצע פתוח שלא הגליד מומלץ לא לקלף, לגרד או לשזף על מנת שהתוצאה האסתטית תהיה טובה.
 • כמה טיפולים נדרשים להסרת שומות?
  לרוב מספיק טיפול אחד, לעיתים נדרש טיפול נוסף או שניים לחיזוק התוצאה הסופית, התשלום הוא חד פעמי עד הסרה הסופית של השומה.
 • מה משך הטיפול להסרת שומות?
  משך זמן הטיפול תלוי בכמות השומות וגודלן, במידה ומדובר בשומה ממוצעת אחת משך הטיפול הוא מספר דקות בודדות.

מהן הסיבות להסרת שומות ?

סיבה אסתטית- כאשר השומה בולטת ומופיעה באזורים חשופים כגון פנים, צוואר או חזה ומפריעות מבחינה אסתטית ונראת כפלולה מבצעים הסרת פלולה
סיבה תפקודית- שומות יכולות להיות בולטות מעל העור ולהפריע בעת גילוח, להיתפס בתכשיט או להתחכך בבגד ואף להכאיב ולכן יש צורך להסירן. 
סיבה רפואית- כאשר קיים חשד כי השומה היא סרטנית  יש צורך לבצע כריתה של השומה על מנת לשלוח אותה לאבחון בכדי לשלול את האפשרות כי היא ממאירה, שיטת הסרת השומות נקבעת על פי הסיבה להסרתן. 

הסרת שומות - מחיר:

במרכזי הטיפול של רשת אתר דוקטור חן בפריסה ארצית מודעים לגורם המחיר העלול להשפיע על ההחלטה לעבור את טיפול הסרת השומות ולכן, המחיר במרכזי אתר דוקטור חן הוא אטרקטיבי במיוחד בין 500-800 שקלים להסרת שומה בלייזר (המחיר תלוי בגודל) ובהסרת כמות שומות גדולה יותר המחיר יורד משמעותית פר שומה, המחיר אטרקטיבי במיוחד בהשוואת מחיר הסרת שומות בשיטות אחרות .

הסרת שומות בפנים: 

האזור החשוב ביותר לכל המטופלים הוא אזור הפנים ולכן יש חשיבות רבה להתאים את שיטת הטיפול לסוג השומה על מנת שהתוצאה האסתטית תהיה הטובה ביותר, כאשר בוחרים טיפול הסרת שומות בפנים חשוב שהיא תתבסס על תהליך הריפוי הטבעי של העור, מאחר והריפוי והתחדשות העור באזור הפנים היא הטובה ביותר מכל אזור אחר בגוף, ולכן שיטות הטיפול המומלצות להסרת שומה בפנים היא לייזר ופלזמה שמתבססות על תהליך ההחלמה הטבעי של העור.
טכנולוגיות הלייזר המתקדמת אידיאלית גם לטיפול הסרת נקודות חן ומאפשרות ליצר גלד בשכבה העליונה של העור בלי לחדור לשכבה הפנימית ובכך להותיר את העור בריא ואחרי תהליך ההחלמה העור מתחדש.

הסרת שומות ללא צלקת: 

שאלת השאלות למרות שאי אפשר להבטיח ב 100% האחוזים שלא היה צלקת מאחר והתוצאה תלויה בתהליך הריפוי הטבעי של העור ולעיתים רחוקות יש עור שנוטה להצטלקות, יש כמובן את האופציה למזער סיכונים ולבחור בשיטת הטיפול המומלצת לתוצאה אסתטית ללא צלקת, מבין כל השיטות הטיפול הקיימות הטיפול בלייזר הוא המומלץ ביותר מאחר ויש אפשרות להשתלט על עומק החדירה לעור בתהליך מבוקר ואחראי ולמנוע נזק בלתי הפיך, לאחר תהליך ההסרה נוצר גלד ולעיתים חור קטן שמחלים ומתאחה לאחר שהגלד מתקלף תהיה אדמומיות במשך שבועיים עד חודש עד שהעור יחלים ויתחדש ויתקבל שכבה אחידה וחלקה ללא צלקת.


שומות חשודות - סימנים שיש לשים לב אליהם: 

אלו כל הסימנים ואותות האזהרה של שומות חשודות ברגע שאתם מזהים שומה במראה כזה חובה לעשות בדיקת ביופסיה לפני טיפול של הסרת שומות על מנת להיות בטוחים שהשומה היא נגע שפיר ותקין מבחינה בריאותית ואין חשש למלונומה. 
 •  כאשר קיים שינוי בגבולות השומה 
 •  כאשר מופיע שינוי בצבע השומה  - שומה בעלת צבע לא אחיד או לה מספר גוונים כגון חום, שחור וורוד. 
 •  כאשר קיים שינוי בגודל השומה – כאשר קוטרה עולה על 6 מ"מ
 •  כאשר מופיע גירוד –השומה מתחילה לגרד ולהכאיב
 •  כאשר מופיע דימום –השומה מדממת מעצמה 
שומות חשודות וסימני אזהרה

במידה ומופיעים סימנים אלו או חלקם, חשוב לפנות לרופא עור לצורך אבחון השומה ועל מנת לשלול אפשרות של היווצרות מלנומה או סרטן העור   


סוגי טיפולים להסרת שומות והשיטות המומלצות:

 • הסרת שומות בשיטה כירורגית – היתרון בשיטה זו היא הסרת הנגע בשלמותו כמו בשיטת ניתוח מוז . הסרה זו נעשית כאשר מתעורר חשד לממאירות בשומה והיא מומלצת לאבחן שומות. הנגע נשלח לבדיקה פתולוגית לצורך אבחון. החיסרון בשיטה זו הוא החיתוך לעומק המתבצע לצורך הסרת הנגע מהשורש, הליך המצריך תפרים ומותיר לרוב צלקות.
 • הסרת שומות באמצעות גלי רדיו – זהו טיפול אסתטי לצורך הסרת שומות המתאים לשומות בולטות על פני העור. בטכנולוגית הרדיו מחממים את אזור השומה ומבצעים החלקה ללא דימום אל גובה העור. מאחר ולא מתבצע חיתוך לעומק, הסרת השומה קלה יותר ומביאה לתוצאה אסתטית טובה יותר המתבססת על הליך ההחלמה הטבעי של העור המסתיים לאחר מספר שבועות בתוצאות טובות. 
 • הסרת שומות באמצעות מחט חשמלית – טיפול זה לצורך הסרת שומות מתבצע בשומות שפירות ושטוחות. תהליך הצריבה באמצעות מחט חשמלית יוצר גלד ולאחריו מתחיל תהליך החלמה טבעי של העור המותיר אותו במרקם חלק. 
 • הסרת שומות באמצעות חנקן נוזלי – ההסרה מתבצעת באמצעות חומצות אורגניות המבוססות על יוני נחושת המשמשים  לצורך טיפול בהסרת שומות שפירות למטרה אסתטית. הטיפול גורם לכוויה באזור השומה ולעיתים מותיר צלקת לבנה. 
 • השיטה המומלצת להסרת שומות בפלזמה –  טכנולוגיה חדשנית שיובאה במקור מאיטליה מתבססת על תהליך של אידוי השומה ואספקת הדם אליה ועל ידי כך נוצר גלד שבתהליך של בין שבועיים עד חודש וחצי נוצר תהליך החלמה והתחדשות העור בצורה טבעית.
 • השיטה המומלצת להסרת שומות בלייזר – זהו הליך מבוקר המווסת את אורך הגל ומידת החום על פי גודל השומה, עומקה ומיקומה וכך למעשה אינו פוצע את העור יתר על המידה ואינו גורם לו נזק. הצריבה בלייזר יוצרת גלד. כתוצאה מאותו גלד הנוצר, הגוף מאותת לעור על הליך החלמה והתחדשות עד לריפוי מלא. העור נותר ללא צלקת או סימן. שיטה זו נחשבת למתקדמת וליעילה ביותר להסרת שומות בדרך האסתטית ביותר מאחר והיא מתבססת על הליך ההחלמה הטבעי של העור. 

הסרת שומות בטכנולוגית לייזר מתקדמת:

שיטת הסרת שומות בלייזר נעשית במכשיר חדשני  בטכנולוגית לייזר מתקדמת הבנויה ממספר ידיות טיפול בעלות אורכי גל שונים המותאמים במדויק לגודל השומה, מיקומה ועומקה. טיפול זה אינו פולשני ואינו כואב. המכשיר פועל בטכנולוגיה מוגנת פטנט בשם MICRO NON ABLATIVE FRACTIONAL LASER TECHNOLOGY והוא מייצר 300-600 חורים מיקרונים לצורך חימום הרקמה העליונה והסרת השומות. הטיפול יוצר רקמה בריאה וחדשה, המחליפה את אזורי הרקמה הפגועים. פעולה זו היא בעלת התוצאות הטובות ביותר להסרת שומות ללא שום סימן או צלקת הפועל בשיטה ייחודית הגורמת לייבוש השומה ולהתקלפותה הספונטנית של השכבה העליונה בעור בצורה טבעית ואחריה מגיעה התחדשות העור ללא סימן או צלקת. כך למעשה מתקבלות תוצאות מדהימות ומהירות ללא כאב . לרוב די בטיפול אחד בלבד. זהו טיפול בטוח המאושר על ידי משרד הבריאות וה-FDA. 

יתרונות הטיפול הבולטים:
 • דיוק -   ייחודיות הטיפול בלייזר הוא בהתאמת סוג הטיפול לסוג הנגע, ישנה אפשרות לשלוט על אורך הגל ומידת החום במכשיר כך שמצד אחד הוא ייצר גלד בתהליך הצריבה, ומצד שני הגלד היה שטחי בלבד ולא יפגע בשכבה התחתונה של העור וע"י כך בתהליך ההחלמה של הגלד העור יתחדש עד שיגיע למרקם עור אחיד וחלק.
 • ללא צלקת, ניתוח או כאב -   עקב התהליך המבוקר של הלייזר התוצאה מבחינה אסתטית תהיה הטובה ביותר וזאת בתהליך פשוט וידידותי ללא ניתוח או כאב.
 • זמן החלמה -   ניתן לחזור לשגרה עוד באותו היום, יתכן ותהיה אדמומיות קטנה עד שהעור יחלים ויתחדש.
 • עלויות  - מחיר הסרת שומה בלייזר הוא יחסית נמוך בהשוואה לשיטות אחרות כגון ניתוח כירורגי, והיתרון המרכזי ככול שכמות הסרת נגעי העור גדולה כך מחיר פר נגע יורד משמעותית.
 • תוצאה -   ללא כל ספק במבחן התוצאה הטיפול בלייזר בהשוואה לשיטות טיפול אחרות נחשב לטוב ביותר, ומשאיר את העור אחיד וחלק. 

תהליך ההחלמה ותוצאות לאחר טיפול הסרת שומות בלייזר:

ההחלמה מטיפול הסרת השומות בטכנולוגית הלייזר היא מהירה ומאפשרת חזרה לשגרה כבר ביום הטיפול. בשבועיים הראשונים לאחר הטיפול מומלץ למטופלים להימנע משהייה בשמש וכן מומלץ לעשות שימוש בקרם הגנה בעל מסנן קרינה גבוה. במהלך שבועיים אלו תיתכן אדמומיות אך היא תחלוף ואת מקומה יתפוס מראה אור אחיד, חלק ויפה.  

המרכזיים המובילים בפריסה ארצית להסרת שומות:

למומחים של המרכזים האסתטיים והרפואיים אתר דוקטור חן בפריסה ארצית, ניסיון רב בהסרת שומות בהצלחה באמצעות הטיפולים המתקדמים בעולם. טובי הרופאים והמטפלים מתמחים בהסרת כל סוגי השומות בהצלחה ללא סימן או צלקת וזאת הודות לשימוש בטכנולוגיות המתקדמות מבית סינרון קנדלה ופוטונה לייזר המובילות את פסגת החדשנות בתחום היופי והאסתטיקה בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות האסתטיות הטובות ביותר.
קבעו עכשיו פגישה ללא התחייבות וללא תשלום וקבלו את כל המידע וההדרכה אודות הסרת שומות בלייזר בשיטה הבטוחה, היעילה והמהירה ביותר בהתאמה אישית לכל מטופל, המביאה לתוצאות מושלמות של עור חלק, אחיד וללא צלקת. 

המאמר להסרת שומות נכתב על ידי צוות הרופאים המומחים של דוקטור חן עם הכשרות בינלאומיות ונסיון של 20 שנה בחקר העור.

המדריך נכתב בתמיכה של:

מעודכן: 07.07.2024

רופאים מומחים לרפואה אסתטית ורפואת עור במרכזיים הרפואיים של אתר דוקטור חן בפריסה ארצית, המתמחים בהסרת שומות בטכנולוגיות לייזר ופלזמה מתקדמות בסניף הקרוב לביתכם.

*המידע המופיע במדריך הוא מידע כללי ולא מחליף ייעוץ רפואי מקצועי.

* ניתן לקבל עוד מידע ודרכי התקשרות על מרכזי אתר דוקטור חן ברשתות החברתיות ובטלפון:


תוצאות טיפול הסרת שומות - לפני ואחרי 

לפני

הסרת שומות - לפני ואחרי

אחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחרי

אחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחריאחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחרי

אחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחריאחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחריאחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחריאחרי

הסרת שומות - לפני ואחרילפני

הסרת שומות - לפני ואחריאחרי

הסרת שומות - לפני ואחרי 


קבעו עכשיו פגישה ללא התחייבות וללא תשלום וקבלו את כל המידע וההדרכה אודות הסרת שומות בלייזר בשיטה הבטוחה, היעילה והמהירה ביותר בהתאמה אישית לכל מטופל, המביאה לתוצאות מושלמות של עור חלק, אחיד וללא צלקת. 
הסרת שומות  - במרכזיים המוביליים בלייזר

סניפים ב: 

גבעתיים, בני ברק, תל אביב, כפר סבא, באר שבע, נתניה, עפולה, חיפה, חדרה
קריית חיים, כרמיאל, אשדוד, גן יבנה, אשקלון, קריית מלאכי, ראשון לציון, אילת
קריית מוצקין, קריית ביאליק, רחובות

  לשירות לקוחות של אתר דוקטור חן התקשרו: 
073-374-6633


 

הסרת שומות - מאמרי מידע שיענינו אתכם:


הסרת שומות בפנים

הסרת שומות בפנים

הסרת שומות בפנים - הכירו את כל המידע לפני הטיפול: כל הדגשים שחייבים להשים לב אליהם ושיטות הטיפול המומלצות להסרה אסתטית.

לפרטים נוספים

הסרת שומות - שיטות טיפול ומחירים

הסרת שומות - שיטות טיפול ומחירים

 הסרת שומות מחיר - המידע המקיף ביותר על כול שיטות הטיפול הקיימות והמחירים המומלצים לשיטות הטיפול המתקדמות ביותר.

לפרטים נוספים

הסרת שומות - מתי מומלץ ואך? 

הסרת שומות - מתי מומלץ ואך?

 הסרת שומות מתי מומלץ ואך - הכירו את כול הדגשים וסימני האזהרה, מתי מומלץ הסרה כירורגית וביופסיה ומתי הסרה אסתטית.

לפרטים נוספים


logo בניית אתרים