הינו מרכזים אסתטיים ורפואיים לטיפול ב:

הסרת נקודות חן / שומות, נגעי עור, קעקועים, טיפולים אסתטיים,  גניקולוגים, השתלות שיער וטיפולי שיניים  
בפריסה ארצית

לייעוץ וקביעת תורים התקשרו:
           073-374-6633      

אבחון עצמי לקונדילומה

 אבחון עצמי לקונדילומה - תסמינים ותמונות  

חוששים שנדבקתם בקונדילומה? לפני הריצה לרופאים ומרפאות הנה מספר תסמינים ותמונות ברורות שיעזרו לכם לזהות קונדילומה ואת הטיפול המהיר להסיר קונדילומה בדרך המהירה ביותר.


קונדילומה הנן יבלות המופיעות על איברי המין והמפשעה. הן נגרמות בעקבות הידבקות בווירוס הפפילומה האנושי (HPV), לאחר מגע מיני לא מוגן (ואגינלי, אוראלי או אנאלי) וכן מחפצים נגועים (מגבת, מושב אסלה, צעצועי מין ועוד). לווירוס הפפילומה יותר מ-200 זנים. 40 מהם תוקפים את הרקמות הרכות והלחות, המצויות באזור המפשעה, איברי המין ופי הטבעת. יבלות הקונדילומה משגשגות באזורים לחים ולכן הן נפוצות באזורים אלו. זנים מסוימים של יבלות הקונדילומה, עלולים לשנות את מבנה התא ולהפוך לממאירים. 

אבחון עצמי לקונדילומה:

יבלות הקונדילומה מופיעות כגידולים עוריים באזור איברי המין ופי הטבעת. גודלם מילימטרים ספורים והן עלולות לגדול ולהתפשט. ברוב המקרים, נלווה ליבלות גרד, כאב או עקצוץ, המביאים לתחושת חוסר נוחות והן עלולות לדמם בעת קיום יחסי מין. ישנם מקרים בהם לא יופיעו תסמינים לאחר ההידבקות ובמקרים אחרים, יופיעו יבלות קטנות ובלתי ניתנות לאבחנה. 
נשים - יבלות הקונדילומה יופיעו בפות, בשפתי הוגינה וצוואר הרחם. ללא טיפול מהיר, הן עלולות להתפשט לכל אזור המפשעה ולהגיע גם אל פי הטבעת. לעיתים, היבלות מגרדות ומדממות. דימום בעת קיום יחסי מין, עלול להצביע על קיומן של יבלות קונדילומה בצוואר הרחם.
גברים- יבלות הקונדילומה יופיעו באזור המפשעה, על גבי הפין, האשכים ופי הטבעת. יבלות הקונדילומה עשויות להופיע כמקבץ או כבודדות. לעיתים, יהיה צבען כצבע העור ולעיתים הן יבלטו בצבען הלבן. 
יבלות קונדילומה קטנות, קשות לאבחנה אך הן גדלות עם הזמן ואף נוטות להתפשט. מגע מיני אוראלי, עלול להוביל להידבקות בקונדילומה באזור הפה והלוע. 


קונדילומה בפין / איבר במין

קונדילומה בפין

בתמונה זאת ניתן לזהות קונדילומה דמוי כרובית במצב מתקדם

קונדילומה בפין / איבר המין

קונדילומה בפין

              קונדילומה סביב ראש הפין שהולכת ומתפשטת

קונדילומה בפין / איבר המין

קונדילומה בפין

                       נגעי קונדילומה על אזור הפין

קונדילומה בפין / איבר המין

קונדילומה בפין

              מקבץ של נגעי קונדילומה שהולכים ומתרבים 

קונדילומה בפין / איבר המין

קונדילומה בפין

          נגעי קונדילומה על אזור הפין בתהליך התפתחות 

קונדילומה בפין / איבר המין

קונדילומה בפין

                  נגעי קונדילומה צפופים על אזור הפין

קונדילומה בפות - נגעים חיצוניים

קונדילומה בפות

                  נגעי קונדילומה חיצוניים באזור הפות

קונדילומה בפות - נגעים פנימיים

קונדילומה בפות

                   נגעי קונדילומה פנימיים באזור הפות

קונדילומה אנאלית

קונדילומה אנאלית

                  נגעי קונדילומה באזור האנאלי (ישבן)כמה זמן לאחר ההידבקות יופיעו תסמינים:


וירוס הפפילומה חודר אל התאים באזורי המפשעה ואיברי המין והוא שוהה בהם. תחילה במצב רדום ורק בחלוף ימים, שבועות, חודשים ואף שנים מזמן ההדבקה, הווירוס יתחיל להשתכפל, וייצור יבלות (גידולים עוריים במרקם מחוספס הדומה לכרובית קטנה או גרגר תירס המופיעות בבודדות או במקבצים. אלו תסמיני הקונדילומה.) לא כל הדבקה בווירוס הפפילומה האנושי, תוביל להופעת יבלות. נכון להיום, לא קיימת בדיקה לאיתור הווירוס ולכן, על נשים לבצע בדיקת פאפ בשגרה לצורך מעקב וכדי לוודא כי לא נחשפו לזנים של הנגיף העלולים לגרום לשינויים טרום סרטניים ואף סרטניים המביאים להתפתחות של מחלת סרטן צוואר הרחם. אם הבחנתם ביבלות על איברי המין, המפשעה או פי הטבעת, חשוב לפנות אל הרופא המטפל כמה שיותר מהר שכן ללא טיפול, יוסיפו הקונדילומות לגדול, להתפשט ולהדביק. אם יש לכם חשד להימצאות יבלות באיברי המין חשוב שתפנו לבדיקה אצל הרופא המטפל מהר ככל הניתן. 

כיצד ניתן למנוע הידבקות בווירוס הפפילומה:

  •  חיסון – בישראל קיים חיסון המגן כנגד רוב הזנים הגורמים להופעת הקונדילומות (אלו הזנים הגורמים לשינויים טרום סרטניים) והם ניתנים כחיסון שבשגרה לתלמידי חטיבות הביניים. 
  •  מגע מיני מוגן – שימוש בקונדום בכל קיום יחסי מין (הקונדום אינו מונע לחלוטין הידבקות כיון שמגע עם חלקי עור חשופים עלול להביא להדבקה). 
  •  ודאו את ההיסטוריה המינית של בני זוגכם – זה אולי נשמע קצת חטטני אך חשוב לדעת כי בני זוגכם לא קיימו יחסי מין עם בני זוג רבים לפני כן, עובדה העלולה להעלות את הסיכוי להידבקות. 
  •  בדיקה שגרתית נגד מחלות מין – מומלץ לערוך בדיקה שבשגרה על מנת לברר כי לא נדבקתם במחלות מין שכן קונדילומה הנה רק אחת מיני מחלות מין רבות ומדבקות.

חשיבות הטיפול המוקדם בקונדילומה:

יבלת על איבר המין, המפשעה או פי הטבעת, גורמת לרוב גם לגרד מקומי, צריבה ואף כאב. לכן, עם הופעת התסמינים, חשוב לפנות מהר ככל הניתן לרופא המטפל. כאשר הקונדילומה מופיעה אצל נשים, חשוב לעבור בדיקת פאפ – משטח צוואר הרחם לשלילת הידבקות בזנים העלולים להביא להתפתחות תאים טרום סרטניים וסרטניים הגורמים לסרטן צוואר הרחם. לא כל יבלת המופיעה על איבר המין היא קונדילומה ולכן, מומלץ לפנות אל הרופא המטפל לצורך שלילת מחלות מין אחרות. 

דרכי טיפול בקונדילומה: 

  • הסרת קונדילומה  עם תכשירים למריחה מקומית – תרחיפים וקרמים, פוגעים בתאי היבלת ומעלימים אותה. תכשירים אלו יעילים במקרים של הופעת יבלות קטנות ובודדות ויש להקפיד על שימוש עקבי. 
  • הסרת קונדילומה בהקפאה עם חנקן נוזלי – הטיפול מתבצע בהרדמה חלקית או כללית. ההקפאה מביאה ליצירת שלפוחית סביב היבלת. כאשר העור מחלים, נושרים הנגעים ועור חדש מופיע במקומם. הטיפול אינו מבטיח העלמת הנגעים לצמיתות והיבלות עשויות לחזור ולהופיע. ההחלמה מהטיפול ארוכה וכרוכה בהפרשה מימית מרובה, כאב, נפיחות ותחושת צריבה. 
  • הסרת קונדילומה בכריתה כירורגית – סקפל ניתוחי משמש להסרת היבלות תחת הרדמה מקומית או כללית. הטיפול כרוך בכאב רב ובזמן החלמה ממושך. 
  • הסרת קונדילומה בטכנולוגית לייזר מתקדמת – טיפול בקונדילומה בלייזר נחשב ליעיל, המהיר והבטוח ביותר לקונדילומה הנו באמצעות טכנולוגית לייזר. מחקרים רבים הוכיחו כי הטיפול גם מסיר את היבלת מהשורש ומונע את חזרתה ובנוסף, מסייע לגוף בסילוק הנגיף ובחיזוק המערכת החיסונית. הטיפול מתבצע ללא כאבים ובמינימום פולשנות והוא מאושר בכל תקני הבריאות העולמיים המחמירים( CE FDA ומשרד הבריאות הישראלי). במהלך הטיפול, קרן לייזר מדויקת, צורבת את היבלת מן השורש בהתאמה למיקומה, עומקה וגודלה ואינה פוגעת בעור הבריא סביבה. הליך החלמה טבעי של הגוף, מאפשר לעור לשוב ולצמוח בריא, אחיד וחלק. ההחלמה מהטיפול קצרה ומאפשרת חזרה מהירה לשגרה. 
אם זיהתם את אחד מתסמיני הקונדילומה, טפלו במהירות האפשרית מאחר וליבלות הקונדילומה יש נטיה להתרבות, לטיפול מהיר בטכנולוגיית לייזר מתקדמת באחד המרפאות הקרובות לביתכם צרו קשר.טיפול בקונדילומה בלייזר
לגברים ונשים בטכנולוגיה הכי מתקדמת בלייזר עכשיו בכל הסניפים בארץ:
גבעתיים, תל אביב, בני ברק, כפר סבא, קריית חיים, כרמיאל, באר שבע,
אשדוד, אשקלון, קריית מוצקין, קריית ביאליק
   לשירות  לקוחות של אתר דוקטור חן
התקשרו: 
073-374-6633


טואול - בניית אתרים