הינו מרכזים אסתטיים ורפואיים לטיפול ב:

הסרת נקודות חן / שומות, נגעי עור, קעקועים, טיפולים אסתטיים,  גניקולוגים, השתלות שיער וטיפולי שיניים  
בפריסה ארצית

לייעוץ וקביעת תורים התקשרו:
           073-374-6633      

טיפול בבריחת שתן - כל סוגי הטיפולים הקיימים
סניפים לטיפול ב: גבעתיים, בני ברק, תל אביב, ראשון לציון, קריית חיים, כרמיאל  
למעלה משליש מהנשים מעל לגיל 40 סובלות מבריחת שתן מזדמנת, בתדירות של לפחות פעם בשבוע! אצל כ-10% מהן מדובר בבעיה חמורה ומתמשכת שתדירותה יומיומית. מאחר ומדובר בנושא רגיש, נשים כמעט שאינן מדברות עליו, אבל, בשקט ובצנעה, הן מחפשות מידע רלוונטי ובודקות את האופציות השונות העומדות בפניהן לטיפול בבעיה מציקה זו.

סוגי בריחת השתן והטיפולים הקיימים כיום בהם:

ראשית, על מנת להבין עם מה אנחנו מתמודדים, ישנו צורך להסביר כי קיימים שני סוגים שונים נפוצים של בריחת שתן: הראשון, מכונה "בריחת שתן מתוך דחיפות" ותחתיו נכללים המקרים בהם ישנו צורך ללכת לשירותים על מנת להטיל שתן, אולם בריחת השתן מקדימה את ההגעה לשירותים. טיפול בסוג זה של בריחת שתן נעשה בעיקר על ידי מתן תרופות, הפנייה לטיפולים פיזיותרפיים לצורך חיזוק שרירי רצפת האגן, תרגילי קיגל, טיפול בלייזר ופרוצדורות כירורגיות או זעיר-פולשניות, במידה והדרכים הקודמות לא השיגו את התוצאה הרצויה.
סוג בריחת השתן השני מכונה "דליפת שתן במאמץ", הוא נפוץ יותר אצל נשים לאחר לידות מרובות או לאחר גיל המעבר, וזהו מצב בו מתרחשת בריחת שתן במצבים של עלייה בלחץ התוך-בטני (צחוק, שיעול, עיטוש או מאמץ). לרוב, תופנה אישה הסובלת מבריחת שתן מסוג זה לפיזיותרפיה לצורך, חיזוק שרירי רצפת האגן. לאחר מכן, במידה והטיפול איננו מצליח להשיג את התוצאות הנדרשות, תופנה המטופלת לטיפול הזרקת בלקמיד ישירות לשופכה (שמטרתו הצרת דרכי השתן). במקרים בהם הטיפולים אינם משפרים את המצב, הגישה הניתוחית היא המוצא האחרון.

טיפול בבריחת שתן באמצעות פרוצדורה כירורגית - ניתוח

כיום, קיימים שני סוגי ניתוחים נפוצים לטיפול בבריחת שתן ניתוח זעיר-פולשני בשם TVTS אוTVT Secure, המבוצע בהרדמה כללית, הרדמה מקומית או הרדמה ספינאלית (בדומה לאפידורל) ומבוצע דרך הנרתיק. במהלך ניתוח זה, מוחדר סרט סינתטי עשוי פוליפרופילן אל מתחת לצינור השופכה, לצורך תמיכה בצינור השופכה בזמן עליית הלחץ התוך-בטני. סרט הפוליפרופילן נספג בגוף ויוצר רקמת צלקתית באזורי החיבור שלו. הניתוח הנפוץ השני הוא ניתוח לעיבוי דופן השופכה, במהלכו, מוחדרת רשת (סינתטית, מרקמת גוף המטופלת או מרקמות תורמות), ליצירת מתלה מתחת לצוואר השופכה לצורך שמירת סגירת השופכה במצבי עליית לחץ תוך-בטני. בשל מורכבותן וחסרונותיהן, פרוצדורות מסוג זה נחשבות ל"מוצא האחרון" ונעשה בהן שימוש, לרוב, כאשר שום שיטה אחרת איננה נמצאת כמועילה.

טיפול בבריחת שתן באמצעות תרופות

בעת מתן שתן רצוני, מעורבים בגוף מספר מנגנונים, המאפשרים את השליטה על יצירה ושחרור השתן מהשלפוחית. ישנן תרופות מסוגים שונים, אשר יוצרות התערבות במנגנונים השונים הללו. בין התרופות האלו מצויות תרופות אנטיכולינרגיות המדכאות גירוי של שרירי השלפוחית, תרופות המחקות את פעולת ההורמון ADH ומפחיתות את כמות השתן הנוצר וכן הלאה. אולם, טיפול מסוג זה מלווה בחסרונות רבים, החל מהצורך במתן מרשם רופא וכלה בתופעות לוואי שונות (קלות וחמורות) אשר עלולה לעורר לקיחתן.


טיפול בזריקות קולגן / בלקמיד למניעת בריחת שתן

אזור שלפוחית השתן עלול להינזק מסיבות רבות ושונות כמו הריונות ולידות, גיל המעבר, הצטלקות לאחר ניתוח וכד'. הזרקת קולגן ישירות לאזור השופכה עשויה לשפר את המצב, אם כי, מדובר בשיטה שתוצאותיה איננה משביעות רצון לטווח הארוך, והיא מחייבת חזרה על התהליך פעם במספר חודשים. ההזרקה מבוצעת בהרדמה מקומית של אפידורל, ובמהלכה, מצומצם היקפה של השופכה ע"י הזרקת הקולגן לתוכה. בלקמיד (חומר סינטטי דמוי קולגן) אף הוא משמש בדרך דומה, ואף תוצאותיו לטווח הרחוק עדיין מוטלות בספק.
 

טיפול בבריחת שתן באמצעות פיזיותרפיה או בתרגילי קיגל

ישנן מספר גישות פיזיותרפיות שונות שמטרתן חיזוק שרירי רצפת האגן. את חלקן (כמו תרגילי קיגל למניעת בריחת שתן) ניתן לתרגל בבית בכוחות עצמך, אחרות, מתחלקות בין תרגול בקליניקה ו"שעורי בית" - תרגילים אותם על המטופלת לבצע בין טיפול אחד בקליניקה לבא אחריו. הטיפול יעיל בעיקר עבור נשים שסובלות מדליפת שתן מינורית, וזקוקות למסגרת תרגול קבועה, על מנת להמשיך ולתרגל.


טיפול בבריחת שתן בשיטת הטיפול ההתנהגותי

טיפול התנהגותי למניעת בריחת שתן כולל שינוי דפוסי ההתנהגות של המטופל, דרך זיהוי התחושות הספציפיות המקדימות את בריחת השתן, לאחר מכן, כשהמטופל כבר מכיר את התחושות, הוא יתחיל בתהליך למידתן של טכניקות כיווצם והרפייתם של השרירים שנדרשים לצורך ההתאפקות, פיתוח הרגלי השתייה וההתרוקנות נכונים, תזמון הנשימות והפעלת שרירי הבטן בצורה שתמנע בריחת שתן. הטיפול ההתנהגותי מבוצע על ידי פיזיותרפיסטים ועיקר הצלחתו היא בבריחת שתן מתוך דחיפות, כאשר, לעיתים, הוא משולב בטיפול תרופתי.

טיפול ביופידבק לבריחת שתן

טיפול ביופידבק למניעת בריחת שתן מתבסס על חיבור אלקטרודות לאזורים המעורבים בשליטה על מתן השתן ולימוד המטופל לשלוט בהם. ניטור באמצעות אלקטרודות מחוברות דורש חיבורן במספר אזורי גוף ספציפיים כחיבור חיצוני בפי הטבעת ובשרירי הבטן (אצל גברים ונשים) או פנים הנרתיק (אצל נשים) ופנים פי הטבעת (נשים וגברים) לניטור פעילות טוב יותר של שרירי רצפת האגן. במהלך תרגול ביופידבק, משיגים המטופלים שליטה טובה יותר בשריריהם ועל ידי כך, שליטה טובה יותר במתן השתן.

טיפול במכשיר I TOUCH SURE :


מכשיר חדשני והמתקדם מסוגו, לשימוש ביתי ולאימון ריצפת האגן ולשיפור השליטה על הסוגרים ללא תופעות לוואי. המכשיר מאושר ע"י התקנים המחמירים ביותר של FDA ו CE (משרד הבריאות האמריקאי והאירופי). מכשיר שמשפר איכות חיים, שימוש של 20 דקות ביום ותרגישי חופשיה כבעבר. סימולוטור בטיחותי, ידידותי וקל להפעלה שמאמן את שרירי ריצפת האגן באמצעות גירוי חשמלי. לשיפור השליטה על הסוגרים ולהגברת ההנאה המינית (ע"י חיזוק והידוק הסוגרים).
המכשיר הטוב ביותר בעולם של טיפול בבריחת שתן ללא ניתוח במחיר נגיש לכל אחד, ובשימוש דיסקרטי ונוח בזמנכם החופשי. לפרטים נוספים הקלק
טיפול בבריחת שתן בלייזר

כיום, טיפול בבריחת שתן בלייזר נחשב לטיפול החדשני ולפתרון המתקדם מסוגו בעולם. הטיפול משפר את יכולת התכווצות והידוק רקמות האגן, הנרתיק והשופכה ומחזיר למטופלת את יכולת השליטה על הסוגרים ועל מתן השתן. ההליך איננו פולשני, הוא נטול חתכים והוא מבוצע בסדרה בת שניים-שלושה טיפולים קצרים בני מס' דקות כל אחד. החום שנוצר בעת טיפול הלייזר מזרז את ייצור הקולגן, וזה, מצידו, עוזר לחיזוק הרקמות הריריות התומכות בצינור השופכה ובשלפוחית השתן.

בתהליך הטיפולי אנרגיית הלייזר מבצעת התערבות המשפרת את יכולת ההתכווצות והידוק רקמות הרירית והנרתיק יתרונות נוספים:  
  • הלייזר מטפל בנזק שנוצר לרקמות השרירים התומכים בשלפוחית השתן ומחזק אותם.
  • תהליך הטיפולי: החום שנוצר מפעילות הלייזר מזרז את ייצור הקולגן שעוזר לחיזוק הריריות התומכות. חיזוק זה מייצר תמיכה לצינור השופכה ולשלפוחית השתן ובכך נמנעת בריחת שתן.
  • טיפול הלייזר מהווה תחליף לניתוח ובכך חוסך: כאבים, חתכים, זמן החלמה ועוד...
  • ניתן לבצע את הטיפול בלייזר בכל שלבי תופעת בריחת השתן, ללא צורך בחדר ניתוח.
  • ללא תופעות לוואי, סיבוכים, זמן החלמה, כאב או סימן, תוצאות מידיות!
  • מונע צניחת רחם, ומבצע במגביל טיפול של הצרת הנרתיק מה שמגביר את ההנאה המינית בין בני הזוג.
  • השיטה המתקדמת והיעילה ביותר שיש לטיפול בבבריחת שתן. 
  • טיפול ייחודי עבור בריחת שתן, לאור כל הכתוב למעלה אין כל שיטה אחרת היכולה לבצע זאת באותה יעילות, מהירות, ותוצאה מושלמת ללא תופעות לוואי.


מתמודדת עם בריחת שתן?

אצלנו, במרפאות ד"ר חן הפרושות ברחבי הארץ, תוכלי לקבל את כל המידע והדרכה בנוגע לטיפול לייזר למניעת בריחת שתן, וזאת - בחינם וללא התחייבות מצידך.
טיפול בבריחת שתן בלייזר אצל נשים 
בטכנולוגיה המתקדמת בעולם עכשיו בכל הסניפים בארץ:  
גבעתיים, תל אביב, ראשון לציון, בני ברק, קריית חיים, כרמיאל

   לשירות  לקוחות של אתר דוקטור חן התקשרו:      073-374-66332all - בניית אתרי אינטרנט