הינו מרכזים אסתטיים ורפואיים לטיפול ב:

הסרת נקודות חן / שומות, נגעי עור, קעקועים, טיפולים אסתטיים,  גניקולוגים, השתלות שיער וטיפולי שיניים  
בפריסה ארצית

לייעוץ וקביעת תורים התקשרו:
           073-374-6633      

טיפול בדליפת שתן במאמץ

דליפת שתן במאמץ היא תופעה שכיחה אצל נשים אשר פוגעת באיכות חייהן ובבריאותן הכללית. מדובר בסיטואציה בה בריחת השתן מתרחשת לרוב כתוצאה מביצוע פעולות כמו הרמת משא, הרמת קול, עיטוש, צחוק, שיעול, פעולות ספורטיביות ועוד. התופעה נפוצה בקרב נשים לאחר לידה (כ-38%) ובזמן הריון (42%), אך קיימת גם אצל נשים שלא היו בהריון או אצל נשים מבוגרות יחסית.

על אף הקשיים שהיא מביאה עמה, נשים רבות הסובלות מבריחת שתן במאמץ נמנעות מלפנות לקבלת לסיוע רפואי. לא אחת משום שהן נבוכות, מתביישות או מניחות שלא ניתן לעזור להן. החדשות הטובות הן שקיימים שלל טיפולים יעילים המציעים מענה אמיתי. כולל טיפול בלייזר לבריחת שתן המאפשר לטפל בבעיה ללא תרופות, ללא שינויים התנהגותיים וכמובן מבלי לעבור ניתוח פולשני הכרוך בסיכונים.

איך זה קורה?

שלפוחית השתן של האישה היא למעשה שריר בלתי רצוני שנשלט על ידי המוח ותפקידו לאגור שתן. בזמן הטלת שתן, שרירי השלפוחית ורצפת האגן נרפים על מנת להתרוקן עד תום, פעולה שאינה אמורה לגבות כל מאמץ. רצפת האגן מורכבת מרצועות, רקמות חיבור ושרירים. אלו שרירים רצוניים שמסייעים להתמודד עם כוח הכבידה המושך את רצפן האגן (ואברי הבטן) מטה. תפקידם הוא גם לעלות את לחץ הסגירה של הפתחים, לבלום זעזועים בעת לחץ תוך-בטני ולשלוט על הפרשות הגוף. במרבית הזמן, שרירי רצפת האגן מכווצים בעוצמה נמוכה ומרימים כלפי מעלה את איברי רצפת האגן, ביניהם השלפוחית.

דליפת שתן במאמץ קשורה לחולשה, רפיון טבעי וחוסר גמישות של שרירי רצפת האגן ורקמות החיבור שלה. זו חולשה שיכול לנבוע בין השאר מעליית לחץ תוך-בטחני באופן עוצמתי ותדיר המתרחשת לרוב בהריון ובמצבים של עודף משקל, שיעול כרוני, פעילויות גופניות מסוימות, מאמץ במתן שתן ועצירות.

טיפול בדליפת שתן במאמץ

טיפולים בדליפת שתן במאמץ

במקרים קלים של דליפת שתן במאמץ ניתן לטפל על ידי פיזיותרפיה או שינוי התנהגותי. תרגול פיזיותרפיה חייב להתבצע בהקפדה ובאופן יומיומי בכדי לחזק את שרירי רצפת האגן. מחקרים הצביעו כי פיזיותרפיה מקלה על כ-60% מהנשים הסובלות מתופעה של בריחת שתן במאמץ. במקרים חריפים יותר ישנה אפשרות לעבור ניתוח זעיר-פולשני קצר (כ-15 דקות). בזמן הניתוח משתילים סרט סינטטי דרך הנרתיק מתחת לשופכה שתפקידו לתמוך באזור ולמנוע דליפת שתן בזמן מאמץ. סיכויי ההצלחה של הניתוח הם טובים אך ההליך כרוך בסיכונים וכן בזמן החלמה, חיתוך וכאבים.

אחד הטיפולים החדשניים והאפקטיביים בתחום הוא טיפול לייזר בבחירת שתן במאמץ. זהו טיפול שפעמים רבות מאפשר למטופלת להימנע מהתערבות כירורגית, על כל המשמעויות שבדבר. במהלך טיפול לייזר בבריחת שתן מוקרנות קרני לייזר באופן מבוקר על רקמות הנרתיק והשרירים התומכים בשלפוחית. הטיפול עורך כ-20-30 דקות וברוב המקרים יש צורך בטיפול בודד בלבד (במקרים אחרים כדאי לערוך 2-3 טיפולים עם מרווחים של כ-3-4 שבועות ביניהם).

קרני הלייזר מעודדות את הגוף לייצר קולגן נוסף (חלבון עיקרי בגידים, ברצועות וברקמות השונות). הקולגן גורם להידוק הרקמות בנרתיק ומסייע לחיזוק הנרתיק ולהרמת רצפת האגן. כך למעשה מנוטרלות הסיבות הראשיות לבריחת שתן במאמץ. היתרון הגדול של טיפול בבריחת שתן בלייזר הוא שהוא אינו כרוך בתופעות לוואי או כאבים ואינו דורש החלמה ממושכת. החזרה לשדרה נעשית יחסית במהירות והטיפול מאושר על ידי ה-FDA האמריקאי (שיעורי ההצלחה שלו גבוהים ועומדים על כ-90%-100%).
טיפול בבריחת שתן בלייזר נחשב לטיפול היעיל ביותר הקיים כיום למצבים קבועים ומתמשכים של בריחת שתן. 

לצורך קבלת מידע נוסף על טיפול בבריחת שתן בלייזר הקליקוטיפול דליפת שתן במאמץ
בטכנולוגיה הכי מתקדמת בלייזר עכשיו בכל הסניפים בארץ: 
גבעתיים, תל אביב, ראשון לציון, בני ברק, קריית חיים, כרמיאל
   לשירות  לקוחות של אתר דוקטור חן 
התקשרו: 
073-374-66332all - בניית אתרי אינטרנט